16.03.11 02:40 Alter: 13 yrs

گزارشگران: رنگ آتش سرخ است و می ماند

Kategorie: Nachricht

 

رنگ آتش سرخ است و خشم مردم کشورمان علیه جمهوری اسلامی در کلیت آن  کم ارتباط با تمایلات مصلحت جویانه و مماشات طلبانه اصلاح طلبان است. چهار شنبه سوری از دیر باز ابزاری برای ابراز علایق و مبارزه با نظام مذهبی حاکم بوده است و همچنان باقی خواهد ماند تا زمانی که ظلم و استبداد حاکم از میهنمان رخت بر کند و به دیار لبنان یا هر مامن دیگری پناه آورد. بار دیگر مردم کشورمان در اقصی نقاط آن به خیابانها |آمدند و آتش خشم خود را علیه حاکمان بر افروختند. خشمی که نشان از مبارزه ای تمام عیار با ابزار حکومتی داشت و فتوی عظما را به تمسخر گرفت.

در این میان فعالین و متفکرین سبز تمامی امکانات خود را برای تعویض رنگ آتش به رنگ سبز در اختیار گرفتند. این تغییر رنگ اما مضمونی مداراطلبانه و صلح جویانه با حاکمیتی داشت که از هیچ امکانی برای سرکوب آزادگان و همچنین منتقدان خود در طیف به اصطلاح سبز صرفنظر نکرده و نمیکند.فیلم ها و گزارشات منتشر شده از برگزاری چهارشنبه سوری نشان میدهد که تمامی کوشش های این طیف برای جداسازی مبارزات طیفهای گوناگون اجتماعی علیه جمهوری اسلامی بی اثر است.

بیاد داریم انحصار طلبی خمینی و یارانش را که کوتاه پیش از انقلاب 22 بهمن با شعار حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله بمیدان آمد و چه فجایعی را در بر داشت. امروزه نیز با طرح رنگ سبز و حتی همت گماشتن برای تغییر رنگ سرخ آتش طیف اصلاح طلبان همان راهی را آغاز کرده اند که رهبر معظمشان آغاز کرد. تجربه ای دوباره برای مردم ایران که در عمل نشان میدهند که کلیت نظام را هدف دارند و اهل مصالحه نیستند.

رنگ آتش همچنان سرخ خواهد ماند.

گزارشگران

 

چهارشنبه سوری در محلات تهراندرگیری جوانان با مامورها

 

در شمال سعادت آباد در منطقه شهرک مخابرات پس از آنکه پلیس به مردمی که گرد آتشهای چهارشنبه سوری گرد آمده بودند حمله و آنها را متفرق کرد مردم برای دقایقی از بالای بامها شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند/ ساعت یازده شب

درگيري تن به تن در سرسبيل

ازميان نامه هاي رسيده به كانون :در محله سرسبیل و هاشمی درگیری کاملا تن به تن بوده و سنگ و شیشه است که به سمت

نیروهای بسیج پرتاب می شود. شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای منطقه را به لرزه درآورده است.

 

اسفند :درگيري‌های پراکنده و پرتاب گاز اشک آور در مراسم چهارشنبه سوری
هرانا : برگزاری جشن چهارشنبه سوری در ايران، علی رغم تمامی تهديدات نهاد‌ها امنيتی طی روزهای اخير، به صحنهٔ اعتراضات ضد دولتی مردم در پايتخت تبديل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ايران، حضور مردم در خيابان‌هايی نظير تهران پارس، پيروزي، جمهوري، سعادت آباد، سلسبيل، نظام آباد، فرمانيه، ونک، مطهري، وليعصر، آريا شهر و... به شدت زياد است.

هم چنين فلکهٔ اول تهران پارس درگيری گزارش شده است و در خيابان ۱۵۴ نيروهای امنيتی اقدام به پرتاب گاز اشک آور نمودند.

از سويی در ميدان والفجر واقع در خاک سفيد درگيری شديدی بين مردم که شعار "مرگ بر خامنه ای" سر می دادند، و نيروهای امنيتی شکل گرفته و در پی آن بسياری از مردم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

نکتهٔ قابل توجه حضور کم رنگ نيروهای امنيتی در محلات و استقرار پرشمار ايشان در ميادين اصلی شهر است و اينکه اين نيرو‌ها تاکنون عموما سعی کرده‌اند خود را از درگيری در محلات دور نگه دارند. گفته می شود تعداد زيادی از نيروهای موتور سوار بسيج نيز با حضور در خيابان های اصلی اقدام به ايجاد فضای رعب و وحشت و خاموش کردن آتش ها نموده اند.

صدای انفجارهای پيايی هر لحظه در تهران به گوش مي‌خورد که در برخی موارد تمييز آن از وسايل محترقه و يا تيراندازی نيروهای امنيتی غيرممکن است.

  آتش زدن تصاویر خامنه ای و احمدی نژاد در مراسم چهارشنبه سوری

 

...............

 

تهرانپارس امشب به منطقه ی جنگی تبدیل شده..ماموران جرات نزدیک شدن ندارند.

...................

چهارشنبه سوری 89 - خیابان جامی (24

چهارشنبه سوری در کرمانشاه

 

گزارشي از چهارشنبه سوري در مشهد - ساعت 8 شب

از ساعت چهار بعدازظهر نيروهاي انتظامي شامل نيروهاي ناجا،‌نوپو ، بسيج و لبا س شخصي ها در نقاط مختلف مستقر شدند كه  در سه راه راهنمايي ، ميدان سعدي و ميدان دكتر علي شريعتي  بيشتر به چشم ميخورند. با توجه به شب چهارشنبه سوري استقرار نيروها در مناطق مختلف شهر كاملا مشهود است . اين نيروها در بلوار سجاد ،‌ فلكه پارك ملت ، مسير بلوار وكيل آباد و مسير مشهد طرقبه به صورت كامل و مسير مشهد شانديز خصوصا در مناطقي كه داراي فضاي باز ميباشد  به تعداد زياد مستقر شده اند. تجمعات مردم در نقاط مختلف قابل مشاهده است و آتش به پا كرده و هر از گاهي  صداي انفجار و ترقه و نارنجك به گوش ميرسد.
اخبار بعدي متعاقبا به اطلاع خواهد رسيد.

 

..........................................

 

فیلم / یک چهارشنبه سوری متفاوت: رقص، خواندن سرود و درگیری با نیروهای سرکوبگر (4 فیلم)

 

 


Gozareshgar
info@gozareshgar.com