22.02.12 21:15 Alter: 11 yrs

گزارشگران: مرده ای که زنده شد!

Kategorie: Nachricht

 

این مهره تا کنون مرده سیاسی با چه انگیزه ای در صدای آمریکا ظاهر شده است؟ صدای آمریکا با چه نقشه شومی او را زنده می کند؟  آیا ثابتی میخواهد بدنبال بوی کباب مجددا به صحنه سیاسی بازگردد و احیانا مقام و منصبی پس از سرنگونی ج.ا  داشته باشد؟ آیا به مردم ستمزده کشورمان میخواهد بگوید: همانطور که پدران و مادرانتان را شکنجه کردم و کشتم حالا نیز در تداوم جنایات جمهوری اسلامی, فرزندانتان و نوه و نتیجه تان را هم شکنجه و خواهم کشت؟ پرویز ثابتی  در لانه های امن آمرانش در آمریکا پناه گرفت و در برابر دادگاه حقیقت یاب (فرضی) و شاهدان هنوز زنده جنایاتش قرار نگرفت. علیرغم گذشت سالهای متمادی اما و شادمانه شاهدان زنده را از ما و تاریخ خونین کشورمان در دو دوران سرکوب و حاکمیت وحوش, نگرفته است.

برای بزرگنمائی روی عکس کلیک کنید

 

متن به فرمت پ داف

 

لینک مطلب در بالاترین همراه نظرات

 

..............

 

چندی پیش صدای آمریکا که صدای امریکاست ( بسیاری یا این نکته را درک  نمی کنند و یا این موضوع را عمدا پنهان میکنند ), مصاحبه و نکته هائی از خاطرات پرویز ثابتی را انعکاس داد. پرویز ثابتی از جمله وحشی ترین و منفورترین افراد ساواک در نظرگاه زندانیان سیاسی دوران پهلوی بود و از خوش حادثه! موفق به فرار از کشور به محبوبترین کشورها و دولتهای خود اسرائیل و آمریکا شد. در طی این دوران بلحاظ سیاسی مخفی و منزوی بود تا اینکه صدای آمریکا معجزه ای دیگر آفرید و این مرده سیاسی را زنده کرد.

      زنده کردن مرده قطعا مورد توافق وجدانهای انسانی و باعث شادمانی است اما زنده کردن سیاسی هیولا و مزدوری که معروف به قتل و شکنجه بسیاری از زندانیان سیاسی دوران پهلوی است نه تنها مفید! نیست که به مراتب مغایر با اخلاق و حقوق انسانی است. خوشبختانه و علیرغم سپری شدن بیش از سه دهه از جنایات رژیم پهلوی و مهره های کلیدی اش همانند ثابتی, تهرانی و ...  بسیاری از زندانیان سیاسی آن دوران بعنوان شاهد عینی زنده هستند.

مسلم است که ثابتی هم از حق دفاع از خود نباید محروم باشد. تردیدی نیست که او میبایستی در برابر دادگاهی عادلانه قرار گیرد که قطعا مملو از شاهدان عینی و قربانیان سرکوب و شکنجه و قتل وی و سیستم مخوف سرکوب پلیسی اش خواهد بود. اما پاشیدن بذر توهم و گناه شوری صدای آمریکا از او تنها سیاستی است که به مقتضی شرایط کنونی انجام می پذیرد. فضای سیاسی غبار آلود کنونی و خطر بروز جنگی خانمانسوز بی ارتباط با این حضور مجدد سیاسی وی نیست.

      این مهره تا کنون مرده سیاسی با چه انگیزه ای در صدای آمریکا ظاهر شده است؟ صدای آمریکا با چه نقشه شومی او را زنده می کند؟  آیا ثابتی میخواهد بدنبال بوی کباب مجددا به صحنه سیاسی بازگردد و احیانا مقام و منصبی پس از سرنگونی ج.ا  داشته باشد؟ آیا به مردم ستمزده کشورمان میخواهد بگوید: همانطور که پدران و مادرانتان را شکنجه کردم و کشتم حالا نیز در تداوم جنایات جمهوری اسلامی, فرزندانتان و نوه و نتیجه تان را هم شکنجه و خواهم کشت؟ پرویز ثابتی  در لانه های امن آمرانش در آمریکا پناه گرفت و در برابر دادگاه حقیقت یاب (فرضی) و شاهدان هنوز زنده جنایاتش قرار نگرفت. علیرغم گذشت سالهای متمادی اما و شادمانه شاهدان زنده را از ما و تاریخ خونین کشورمان در دو دوران سرکوب و حاکمیت وحوش, نگرفته است.

      ثابتی مزدور اتهامات بسیار بزرگی را حلقه پرونده جنایاتش دارد. از ادرار در دهان زندانیان سیاسی به مقصود خرد کردن آنان, شکنجه سیستماتیک, ارتباط تنگاتنگ با موساد و سیا در زمینه شکستن مقاومت و محو زندانیان سیاسی تا کشتار هولناک 9 زندانی سیاسی در تپه های اوین.

      پرویز ثابتی تنها از زبان زندانیان سیاسی آن دوران نمونه یک مزدور جنایتکار و سرسپرده رژیم دیکتاتوری پهلوی شناخته نمی شود. او را همه می شناختند چه در بیرون و چه در درون زندان همانطور که لاجوردی خون آشام جمهوری اسلامی را.

      ثابتی, لاجوردی پهلوی نشان بود. سیمای مخوف و شکنجه گر او همه جا معروف بود. اما یک چیز مسلم است و اینکه تلاشهائی از جانب آمریکا صورت میگیرد تا صندلی پهلوی چی ها  از جمله ثابتی و آهی و دیگران را, در کنار نیروهای سیاسی قرار دهند که رهبرانشان در آن دوران بدست امثال ثابتی ها شکنجه شده بودند. نگاه کنید به کنفرانس اولاف پالمه و لیست اسامی شرکت کنندگانش. در همین ارتباط نامه اعتراضی تعدادی از زندانیان سیاسی آن دوران سیاه به صدای امریکا را دیدم.  اسامی برخی از آنانی را دیدم که همین چندی پیش با همکار پرویز ثابتی در دایره سیاسی رضا پهلوی یعنی اقای شهریار آهی, نشست و برخاست کرده اند و سودای آلترناتیو سازی و اتحاد برای دمکراسی داشته اند.

برای این دسته از امضا کنندگان کدامیک مهمتر است؟ هویت زندانی سیاسی سابق خویش و معترض به دوران سرکوب پهلوی؟ یا هویت سیاسی – سازمانی کنونی در کنار رهروان آندوران؟ این پرسشی است که پاسخی زیبنده میخواهد!

      قدر مسلم اینست که جمهوری اسلامی با جنایات گسترده و فجیع اش در طول سی و چند سال و بویژه کشتار زندانیان سیاسی در ابعادی بسیار وسیعتر از دیکتاتوری پهلوی, فضائی مهیا کرده است و میدان به افرادی همانند پرویز ثابتی داده است تا خود را دوباره به بازار بی در و پیکر سیاست عرضه کنند.

گزارشگران

www.gozareshgar.com

 

 

22.02.2012

 


نظری در دنباله |

درود بر شما و سپاس برای این لینک

هم میهن گرامی ،

شما ویدیوی این مصاحبه رو ندارین ؟!

+1

payam123 payam123 حدود 2 روز قبل گفت :
اینجاست
http://www.voanews.com/persian/news/Parviz-Sabeti-IV-Siamak-IV-139155704.html

+1

666x1 666x1 حدود 2 روز قبل گفت :

سپاس

ولی ، ویدویی ازش نیست ؟

+1

payam123 payam123 حدود 2 روز قبل گفت :
مصاحبه با
VOA
و حتما بایگانی شده

یک نظر در بالاترین |

دوست عزیز خوب به خودتان یک زحمتی می دادید و به مطالب وبلاگ یک نگاهی می کردید تا لااقل انگ و تهمت نزنید .البته اگر چه که مودب هم نبودید که خوب شاید عصبانی شدید به دلیل عشقتان به سلطنت و.....
بخش نظرات غیرفعال شده است

رهگذر بی خانمان |

در تلویزیون پارس مطرح شد؛

واکنش سیامک ستوده به دروغ پردازی یک ساواکی

«اینکه پرویز ثابتی گفته مخالف شکنجه بوده است و از شکنجه خبر نداشته است. این دروغ پردازی و فریب است.»به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، "سیامک ستوده"کارشناس سوسیالیستی تلویزیون سلطنت طلب "پارس" 11فوریه(22بهمن) در واکنش به گفته های "پرویزثابتی" از مقامات امنیتی رژیم پهلوی و شکنجه گر ساواک در مصاحبه هفته پیش با صدای آمریکا اظهار داشت:
«در این هفته صدای آمریکا مصاحبه ای با پرویز ثابتی مقام بالای امنیتی ساواک که قرار است این مصاحبه در آینده در مورد خاطرات ایشان چاپ شود، ترتیب داده است. در بخشی از این مصاحبه وی مطالب واقعاً مضحکی را گفتند که در واقع اطمینان خواننده را در مورد بقیه مطالب از میان می برد. وی در ساواک مدیر داخلی بودند و ساواک در زمان شاه تحت نظارت او بود اکنون می گوید ما از شکنجه خبری نداشتیم و من خودم با شکنجه مخالف بودم. این مسأله بر کسی پوشیده نیست که رژیم قبل یکی از ابزارهای دائمی اش شکنجه مخالفین سیاسی بود. من خودم پنج سال در زندان شاه به سر می بردم که یک سال و...

غريب اشنا |

با سلام
من با خانم مريلا ١٠٠ درصد موافقم، تمام اون مسائلي كه ان دسته از اقايان فرمودند، قبول، ولي بايد ببينيد كه شما در انزمان و در اوين كه به دست اين اقاي ثابتي شكنجه شديد،اين حق را داريد كه به يه عدالتي معتقد باشيد، ولي من و امثال من كه در انزمان كوكي بيش نبوده و هيجكونه نقشي در اين اغتشاش ٥٧ نداشتيم و الان مي فهميم كه امثال بازركان، شريعتي و بني صدر و سنجابي و رجوي و كيانوري و ... الا ماشاالله همه و همه قيافه به اصطلاح روشنفكر انه به خود كرفتيد و مملكت را به باد داديد و اصلا به ان مغز ناجيز هم خطور نكرد كه كار هر كس نيست خرمن كوفتن ، كاو نر مي خواهد و مردكهن.
من طرف صحبتم با امثال نويسنده محترم اين متن بالا و بعضي خوانندكان نااشنا است.
فكر كرديد انقلاب مي كنيد و نفت هم كه به وفور وجود داره و براي جه بذاريم همه رو خانواده شاهنشاهي بخوره، خب ما هم مي خوريم، روزي كه .... به نوف لوشاتو مي رفتيد و عنوان ميكرديد خميني عين دموكراسي است و نوارهاي اون شياد را تكثير كرده و خيرات ميكرديد ، يادتون رفت، موقعي كه بختيار خدا بيامرز همه شما رو از زندان رها كرد ، همون موسي خياباني دست به...

az canadamajid |

agar inha ghatel boudand in akhoundhaye pedarsokhte ra zende nemizashtand ta key mikhahid faribe asnade montasher shodeye sar ta pa doroughe avale enghelab ra bekhorid agar savak ta in had makhouf boud chera tamame sarane jomhouri eslami dar asayeshe kamel dorane zendan ra separi nemikardand , ta zamani ke har che be ma begouyand bavar konim liaghateman hamin akhoundha hastand

ادامه نظرات در بالاترین |

باید آمریکا ثابتی را به دادگاه جنایات علیه بشریت در لاهه تحویل دهد


واقعا که این مخالفان عقده ای رژیم شاه چقدر ابله و نادان هستند. اگر اینطور است من هم از نوادگان محمدعلی شاه به دلیل کشتار پدربزرگ و عموی پدربزرگ ام در جریان جنبش مشروطه به دادگاه های بین المللی شکایت خواهم برد!
رأی ۰ bozorgmehrrr کمتر از ۱ دقیقه قبل گفت:
و این ابلهی که نام دیده بان حقوق بشر هم روی خود نهاده و در یک روز گذشته برای دومین بار در مورد پرویز ثابتی لینک می دهد، اگر ذره ای شرف و حسن نیت داشته باشد به جای نبش قبر تاریخ، چند لینک هم علیه جنایتکاران امروز حاکم بر ایران صادر می کند.
رأی ۰ atik ۵ دقیقه قبل گفت:

واقعا که این مخالفان عقده ای رژیم شاه چقدر ابله و نادان هستند.


این ابلهی که نام دیده بان حقوق بشر هم روی خود نهاده


اگر ذره ای شرف و حسن نیت داشته باشد


پسر جان، چرا نظر مخالف خود رو مودبانه نمینویسی؟ آخه با فحاشی چه مشکلی رو میشه حل کرد

نظری در بالاترین |

pelkeshab کمتر از ۱ دقیقه قبل گفت:
نمیشود بی رحمی پرویز ثابتی را اندازه گرفت او یک جلاد همچین لاجوردی در زمان شاه بود ساواک چهار تا رئیس عوض کرد ولی پرویز ثابتی را شاه شخصأ نگه میداشت در دوران این چهار رئیس ساواک پرویز ثابتی در ظاهر معاون ساواک ولی در باطل همه کاره ساواک انجام وظیفه میکرد .... تازه پرویز ثابتی گیله میکند که شاه اجازه نداد بیشتر بگیرد و اعدام بکند . باز در اینجا باید گفت لعنت بر خمینی آنقدر جنایت کرده که جلادان دیروز ملت ایران امروز خودشان را حامی ملت نشان میدهند و دایه دلسوزتر از مادر شده اند لعنت....

نظراتی در بالاترین |

حدود ۲ ساعت قبل گفت:
همه مردان شاه
رأی ۲ taraneh1 حدود ۲ ساعت قبل گفت:
باید آمریکا ثابتی را به دادگاه جنایات علیه بشریت در لاهه تحویل دهد . او کمتر از جنایتکاران نازی و شکنجه گران آمریکای جنوبی نیست . در آن دادگاه چه ها که آشکار نخواهد شد . ملت ایران حق دارد این را برای آگاهی از تاریخ خود نیز شده از آمریکا بخواهد .
رأی ۱ humanwatch حدود ۲ ساعت قبل گفت:
ترانه عزیز من هم دقیقا همین نظر را دارم و تصمیم داشتم که مطلبی در این باره بنویسم
رأی ۱ taraneh1 کمتر از ۱ دقیقه قبل گفت:
humanwatch عزیز امیدوارم این مقاله را هرچه زودتر تهیه کنید . اولین مثبت از آن من خواهد بود .
رأی ۱ humanwatch کمتر از ۱ دقیقه قبل گفت:
ترانه عزیز با اجازه از نوشته شما هم استفاده کردم در این مطلب و آن را تمام کردم.
بخش نظرات غیرفعال شده است.

سودابه |

از این موجودات دو پا! هر چیزی بر میاد. پرروئی و وقاحت هم حدی داره

IRAJ AZ CANADA |

DOROOD BE AZADI,..DOROOD BE IRAN ZAMIN,..DOSHMAN,E MARDOM,E MA MAZHAB,E ESLAM AST VA IN HARF,HA DARDI RA DAVA NE MIKONAD,...AY KASH IN 33 SAL RA BE ROOSHAN GARI DAR RABETEH ESLAM VA KHORAFAT MIPARDAKHTIM,....TA AYAN,DEE ROOSHAN BE AYAN,DEGAN TAH,VIL MIDADIM,...SHOOR BAKHTANEH,. HAR KASI SAZI ZAD VA HOOKOOMATE JANI ESLAMI BE KOSHTAR,R MARDOM EDAMEH MIDAHAD,...NEGAHI BE KASEH KHALI,EH MARDOM BE KONIM VA AZ KHOD BI ZAR NE,MISHAVIM,./...DARD SABETI NIST,....SHOMA BAR YAK GHODEH SARETANI CHASBE ZAKHM MIGOZARID,...?

Alexz |

از چه می ترسید؟
آری گفتن مردم به «پادشاهی»، یا رفتن جمهوری ننگینِ اسلامی؟!
پیر و پاتال-های حزب همیشه خائن توده و فدائیان توده-ای جا خوش کرده در کشورهای اروپائی، همچنان فعال هستند و از وحشت نابودی و سرنگونی حکومت اسلامی که برای برپا کردنش بسیار جان کندند به تلاش افتاده-اند که شاید بتوانند این لاشه متعفن را نجات دهند.
شـرم و ننگ بر خودفروختگانِ ایران-ستیز. / همین

dariush |

shoma ke maghale minewisi agar rigi too kafshet nist chera esmeh SHARIFETOO neminewisi?!?!?!

FARHAD |

جمهوری اسلامی با جنایات گسترده و فجیع اش در طول سی و چند سال و بویژه کشتار زندانیان سیاسی در ابعادی بسیار وسیعتر از دیکتاتوری پهلوی, فضائی مهیا کرده است و میدان به افرادی همانند پرویز ثابتی VA SAALTAANAAT TAALAABHAداده است تا خود را دوباره به بازار بی در و پیکر سیاست عرضه کنند.BE SAALTAANAT NA BEGOEED. RAAY BE SAALTAANAT YANI RAAYE DOBARE BE AKHONHA

سید |

ثابتی باید در دادگاهی قانونی محاکمه شود و به سزای اعمال ننگینش برسد. صرفنظر از اینکه انقلاب 57 که متعلق به کلیه ی مردم ایران اعم از مسلمان و غیر مسلمان بود، اما به هر علتی متأسفانه مصادره شد، ثابتی در مصاحبه اش اذعان می کند که اگر شاه کار را به دست او سپرده بود، وی می توانست با سرکوب، انقلاب 57 را مهار کند و این عذری بدتر از گناه است. ثابتی هیچ وجهه ی سیاسی، مذهبی یا ملی ندارد که بتواند در فردای سرنگونی حکومت کریه فعلی به مقام و منصبی فکر کند. در فردای ایران آزاد، وی اگر از دست مردم جان سالم به در ببرد، در دادگاهی عادلانه مجازات خواهد شد و به سزای جنایاتش خواهد رسید.

مریلا |

من نمیدونم شماها چه کینهء شتری به پادشاه ایران دارید؟
والله به خدا بس کنید. همین شما به اصطلاح روشنفکران بودید که مملکت را به روز سیاه نشاندید . شما و دیگرانی که به موسوی و کروبی اعتقاد دارید هنوز در کمراهی بسر میبرید چرا که ایندو نفر هم از همین قماش اخوندها و اسلام ناب محمدی هستند که همه چیز در لوای اسلام برای جنس نر ( ببخشید نمیتونم اسمش را مرد بزارم) قائل هستند و ولایت وقیح هم از ذهن این افراد دور نیست.
بس کنید . ببینید چند نسل سوختند و این مملکت تا کی باید تاوان این پستی و خیانتها و درنده خویی اخوندهای مسلمان را بدوش بکشد و خدا میداند که تا به کجا ادامه خواهد داشت.

Gholami |

Jaleb bood, mamnoon.
ايستگاه خنده
http://www.funnyhiddencameras.comGozareshgar
info@gozareshgar.com