27.08.15 22:34 Alter: 7 yrs

گزارشگران: یک کامیون پر از جسد و امید و آرزو!

Kategorie: Nachricht

 

هنوز خبر مرگ  یک پناهجوی 27 ساله در چمدان از یادها نرفته است که گزارش مرگ  هفتاد و یک پناهجوی دیگر ( آخرین گزارش ) در یک کامیون در اتریش منتشر شده است. کامیون چمدانی بزرگتر بود و ظرفیت بیشتری داشت تا جان انسانهای اواره و دردمند را بگیرد. این حادثه در زمانی اتفاق افتاد و کشف شد که سران برخی از کشورها تحت عنوان بالکان غربی از جمله نخست وزیر اتریش در تدارک نشستی برای یافتن یک راه حل در برابر موج متقاضیان پناهندگی در کشورهای اروپائی بودند. کامیون در شرایطی پیدا شده است که در کنار اتوبان واقع در نزدیکی مرز کشور مجارستان پارک شده بود.این کامیون تصویری از یک شرکت مرغ فروشی اسلواکی روی خود داشته است و با پلاک مجاری رفت و آمد میکرده است. همه اینها نشاندهنده این است که قاچاقچیان انسان نیز سودجوئی را بر جان انسان ها ترجیح میدهند. انسانهائی که برای زنده ماندن به آب و آتش زده اند و از هرگونه ریسکی در قبال رسیدن به اروپا و پذیرفته شدنشان استقبال می کنند.آنچه اینجا باقی مانده است یک کامیون پر از جسد و دفن انبوهی از آرزو ها و امیدهاست. گفته شده است که این پناهجویان بر اثر خفگی جان خود را از دست داده اند.

 

در همین رابطه:

هفتاد و یک پناهجوسوری در کامیونی در اتریش مدفون شدند

به دنبال کشف کامیونی مملو از اجساد پناهجویان در اتریش، تحقیقات پلیس این کشور درباره این حادثه همچنان ادامه دارد. این کامیون یخچال دار در بزرگراهی در شرق اتریش و در نزدیکی مرز این کشور با مجارستان رها شده بود.

به گزارش28اوت یورونیوز،بنا به تازه ترین گزارش ها، مأموران پلیس اتریش اجساد هفتاد و یک نفر را شمارش کرده اند. هشت زن و چهار کودک، از جمله یک دختربچه یک ساله، در میان قربانیان دیده می شوند. به گفته یوهانا میکل – لایتنر، وزیر کشور اتریش، به نظر می رسد که قربانیان همگی از کشور سوریه عازم اروپا بوده اند و افراد آفریقایی در میان آنان دیده نمی شوند. شواهد نشان می دهد که برخی از قربانیان ناامیدانه تلاش کرده بودند با شکستن درهای کامیون خود را نجات دهند.

همزمان، پلیس مجارستان سه نفر را در این رابطه دستگیر کرده است. هانس پتر دوکوتسیل، رئیس پلیس بورگنلاند، در این باره به خبرنگاران گفت: «یکی از مجرمان یک شهروند بلغاری است که البته اصلیت لبنانی دارد. کامیون متعلق به او بوده است. یکی دیگر از دستگیرشدگان هم یک شهروند بلغاری است، و نفر سوم تبعه مجارستان است».

در عین حال، به گفته پلیس مجارستان، دستگیرشدگان مجرمان خرده پا بوده اند و پلیس امیدوار است که از طریق این افراد بتواند به قاچاقچیان اصلی دست پیدا کند. در حادثه ای دیگر، پلیس مجارستان از واژگون شدن یک خودروی حامل پناهجویان سوری و دستگیری هجده نفر در این رابطه خبر داد. راننده خودرو اهل رومانی و مظنون به قاچاق انسان بوده و قصد داشته است پناهجویان را از طریق بزرگراهی به بوداپست، پایتخت مجارستان، برساند.

این حوادث در حالی اتفاق می افتند که بحران مهاجرت پناهجویان از خاورمیانه و آفریقا به اروپا به اوج خود رسیده است. کشورهای اروپایی با سیل مهارناپذیر پناهجویان مواجه اند که بسیاری از آنان در وضعیت بسیار دشواری خود را به این کشورها رسانده اند. بنا به برآورد «سازمان بین المللی مهاجرت»، در یک سال گذشته دست کم سه هزار و پانصد پناهجودر راه رساندن خود به اروپا جان باخته اند، و صدها هزار نفر دیگر در انتظار دریافت پناهندگی از کشورهای اروپایی اند.

akhbarkargari2468@gmail.com

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com