14.06.17 22:49 Alter: 13 days

گزارشی تکان دهنده درباره حادثه جان باختن کارگرجوان معدن کوشک بافق

Kategorie: Nachricht

 

 

صبح امروز24خرداد جمعی از کارگران معترض معدن کوشک بافق علت  حادثه وحشتناک جان باختن یک کارگرجوان رادر روزگذشته روایت کردند:

بی مقداری جان کارگر درمعدن کوشک بافق و ترس رییس اداره کار شهرستان از حضور در صحنه حادثه

به گزارش یک منبع خبری محلی،عصر روزگذشته(23خرداد) یکی از کارگران استخراج معدن کوشک که طبق گفته های رییس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بافق جوانی ۲۶ ساله بود جان خود را بر اثر اصابت سنگ از دست داد.

اصابت سنگ برای خوانندگان شاید مفهومی آشنا باشد اما چگونگی این برخورد موضوعی بسیار بسیار مهم است.

صبح امروز24خرداد جمعی از کارگران معترض معدن کوشک بافق علت این حادثه وحشتناک را روایت کردند.

یکی از کارگران معدن کوشک بافق که تمایلی به افشای نامش نداشت گفت: محدوده کاری استخراج محوطه بزرگی است که ۳۰ متر بالای سر کارگر خالی می باشد.

وی افزود: دیروز عصر پس از آتشباری کارگر کشته شده چندین بار خطاب به سرپرست و سرشیفت کاری خود می گوید هنوز ۷۲ ساعت از عملیات آتشباری نگذشته و من پایین زیرزمین نمی روم و امکان اینکه پوسته ها واریز کند وجود دارد این مکان هنوز تا به این ساعت ایمن نیست.

کارگر معترض بیان کرد:کارگران زیرزمین به بهانه اینکه قرارداد شما امضا نمی شود تهدید می شوند قرارداد هر سه ماه تنظیم و امضا می شود کارگر نیز به دلیل ترس از اخراج وارد محوطه کاری خود می گردد.

وی ادامه داد: در حین کار پوسته از بالای سرش واریز می کند آن مکان آنقدر تاریک است که فقط چراغی که بالای کلاه کارگران قرار دارد روشنایی را تامین می کند از صدای وحشتناک برخورد سنگ با کارگر همکاران متوجه وقوع حادثه می شوند و زمانی که بالای سر او می رسند که وی از نصف بدن متلاشی شده است.

این کارگر با بیان اینکه سنگ فرود آمده بر روی همکارمان بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشته است تصریح کرد: چند تن از کارگران پس از حادثه با رییس اداره کار شهرستان تماسی می گیرند و از وی درخواست می کنند تا حادثه را از نزدیک مشاهده کند.

وی گفت: رییس اداره کار که متولی دفاع از حق و حقوق کارگر است در ابتدا می گوید فردا می آیم به اجبار کارگران و درخواست های مکرر به معدن می آید از وی می خواهند تا محل کار فرد کشته شده را بررسی کند او می گوید پله ها امنیت ندارد من هرگز پایین زیرزمین نمی روم.

 

کارگر در حالی که از ناراحتی بغض در گلو داشت خاطر نشان کرد : بالاخره چند پله ای پایین می رود و بعد در جمع کارگران مورد اعتراض شدید قرار می گیرد. چند وقتی است که کارگران این معدن برای اضافه شدن ساعت کاری به او مراجعه می کنند اما گاهی اوقات می آید ساعتی در رستوران می ماند و معلوم نیست که چه تصمیمی می گیرند و می رود.

او اظهار داشت: این مطلب را هم اضافه کنید یکی از مسئولین که چندین سال است بازنشسته شده و در معدن هنوز کار می کند پس از حادثه دیروز در جمعی می گوید کارگر را مقصر کنید و نذارید خطا بر گردن معدن بیفتد.

وی ادامه داد: در اردیبهشت سال ۹۲ نیز همین اتفاق برای دو کارگر معدن افتاد بعد از ۶ ماه کارگر را مقصر کردند و مبلغی ناچیز از طرف معدن به خانواده آنان پرداخت شد.

کارگر معترض متذکر شد: گنجی همکار ما کارگری بود که ۴ سال از عمرش را در این زیرزمین سپری کرد و کاملا به رعایت نکات ایمنی اشرافیت کامل داشت پس نمی توان او را مقصر دانست.

وی همچنین در پایان یادآور شد: کارگر این معدن ترس از اخراج شدن دارد و مجبور است صم و بکم باشد.

درهمین رابطه:

جان باختن یک کارگرجوان معدن کوشک بافق

رییس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بافق ازجان باختن یک کارگر جوان معدن کوشک بافق درحوالی ساعت 3عصرامروزخبرداد.

سعید ملک زاده با اعلام این خبر اظهار داشت : کارگرحادثه دیده جوانی ۲۶ ساله است‌.

وی با بیان اینکه مرگ این کارگربر اثر اصابت سنگ به سر رخ داده است تصریح کرد :علیرغم عملیات احیا به علت آسیب شدید به جمجمه و مغز وی فوت می کند

akhbarkargari2468@gmail.com
Gozareshgar
info@gozareshgar.com