06.10.19 00:36 Alter: 3 yrs

گزارشگران: لردگان در آتش و خشم عمومی!

Kategorie: Nachricht

 

صدها تن از اهالی  روستای چنارمحمودی در شهرستان لردگان توسط سرنگ های آلوده به اچ آی وی مبتلا شده اند. معترضان به سیاستهای خانه بهداشت معتقدند که این ویروس با استفاده از سرنگ های آلوده هنگام آزمایش قند خون به اهالی منتقل شده است و مسئولان این نهاد این ادعا را دروغ خوانده اند.اهالی این شهرستان چند روزی است که اداره بهداشت و درمان و همچنین دولت را مسئول این واقعه اسفناک میدانند و با تجمعات خود خشم و اعتراض خود را به سیاست های دولت و اداره بهداشت رژیم در این شهرستان ابراز می کنند. این اعتراضات امروز شنبه به اوج خود رسیده و درگیری با نهادهای سرکوب را در پی داشته است.

در پی فراخوان تجمع اعتراضی امروز نیروهای جنایتکارضد شورش جمهوری اسلامی بروی تظاهرکنندگان آتش گشودند و به انها هجوم بردند. در پی پرتاب گاز اشک آور و تیراندازی با گلوله های پلاستیکی تعداد زیادی از معترضان مصدوم و مجروح شدند.

تظاهر کنندگان نیز در پی هجوم نیروهای سرکوبگررژیم به مقابله با آنها پرداختند و آنها را مجبور به عقب نشینی کردند. در ادامه این درگیری ها اداره بهداشت و درمان این مرکز به آتش کشیده شد. معترضان خواستار استعفای تمامی مسئولان دست اندرکار از جمله وزیر بهداشت و درمان مبتلایان به این بیماری و همچنین پاکسازی محل زیست خود از این آلودگی بودند. گفته میشود که خودرو و دفتر امام جمعه این شهر نیز از جمله اماکنی بوده است که مورد حملات خشم آگین جوانان این شهرستان قرار گرفته است. تابلوی فرمانداری نیز توسط جوانان خشمگین بزیر کشیده شد.

از جمله شعارهایی که معترضان سر دادند:

مرگ بر دیکتاتور

غیرت بختیاری حرف و حدیث نداره

مسئول بی لیاقت استعفا, استعفا

بهداشت جوابگو باشد

 

 

برای مشاهده یکی از ویدئو های این درگیری ها اینجا را کلیک کنید
Gozareshgar
info@gozareshgar.com