06.12.12 09:51 Alter: 7 yrs

مینا انتظاری: شیرزن آذری و مام محبت و مهربانی

Kategorie: Nachricht

 

در همین راه بود که در سال ۱۳۵۹ در مقابل چماقداران حزب الله، خودش را سپر بلای پسرانش کرد و گلوله خورد


مادر یحیوی، مادری از تبار عشق و آزادی، سمبل شجاعت و فداکاری، با آن چهره زیبا و شخصیت والا از میان ما پرکشید و رفت...

 

از فردای به قدرت رسیدن آخوندهای فرصت طلب و فرومایه، مادر یحیوی این شیرزن آذری، پا بپای پسران دلاورش و با تمام امکانات زندگیش در مقابل خمینی پلید ایستاد و مبارزه کرد. خانه و کاشانه اش کانون روشنگری و مقاومت علیه ملایان شد، شجاعانه افشا کرد، رسوا کرد... و در همین راه بود که در سال ۱۳۵۹ در مقابل چماقداران حزب الله، خودش را سپر بلای پسرانش کرد و گلوله خورد... سال ۶۰ حاکم شرع خونخوار اردبیل غیابآ حکم تیرش را صادر کرد و آنگاه به همراه دیگر فرزندان خردسالش سالها آواره دشت و جنگل و هر شهر و دیار غربتی در خاک وطن شد... در همین فاصله سه پسر فرهیخته و فداکارش در راه آزادی میهن ستم زده و مردم ستم کشیده ایران برخاک افتادند و مادر در حسرت آخرین دیدارشان نیز سوخت... در غربت تبعید و دور از وطن نیز لحظه ایی نبود که از یاد فرزندان ایران زمین غافل باشد و همواره در کنار مجاهدین و مبارزین آزادیخواه بود.

 

مادر یحیوی عزیز (سالیه گرمرودی)، مام مهربانی و محبت و سالارزن آزاده و فداکار، تا آخرین دم حیات نیز در آرزوی آزادی ایران و دیدار مردم شهر و دیارش و بخصوص در رویای زیارت خاک مزار فرزندان عزیزتر از جانش، مجاهدین جانفشان محمود و مسعود و مجید یحیوی بود... و سرانجام شنبه شب یازدهم آذر ماه در پی یک بیماری جانکاه در حالیکه دیگر فرزندان همچون گلش در کنارش بودند در سن ۷۸ سالگی، جان به جان آفرین تسلیم کرد و در قلوب همه عزیزان و همه عاشقانش جاودانه شد.

 

و حالا مادر بعد از یک عمر رنج و تلاش، با آسایش و آرامش ابدی در سرایی سرمدی در کنار فرزندان شهیدش موطن گزیده است و البته روح بلندش همچون همیشه حافظ و ناظر دیگر عزیزانش در این جهان است.

 

فقدان جبران ناپذیر مادر یحیوی را به فرزندان با وفا و یادگاران عزیزش، به همه دوستدارانش، به رزمندگان آزادی در اشرف و لیبرتی که همیشه بی تاب و دل نگران شان بود، به مجاهدین خلق ایران و به همه مبارزین و آزادیخواهان ایران، صمیمانه تسلیت میگوییم.

 صبر بسیار بباید...

 

مینا انتظاری - فرخ حیدری

www.mina-entezari.blogspot.com

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

پانویس:

 

1- مادر، باز هم برایمان حرف بزن

http://mina-entezari1.blogspot.com/2007/08/blog-post_9488.html

 

2- آخرین مصاحبه تلویزیونی مادر

http://www.youtube.com/watch?v=aC1UcVGNb_g

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com