27.03.19 19:54 Alter: 23 days

بصیر نصیبی: جاری شدن سیل ویران کننده در دروازه شیراز یک حادثه طبیعی بود یا..

Kategorie: Nachricht

 

تماشای بارش برف از پشت شیشه لذت بخشه در صورتیکه توی اطاق راحت،
روی مبل لم داده باشی و شومینه گرمای اطاقت را تامین کند. ریزش باران هم زیباست انهم از پشت شیشه ویا قدم زدن در هوای معتدل بارانی ،اما همین زیبایی های لذت بخش طبیعت برای انها که امکانی ندارند برای سیل زدگان وزلزله زدگانی که در کشور هایی که اسیر نظام های ناانسان ودزد وآدمکش روزگارغم انگیزشان را سپری میکنند مصیبت افرین است.وقتی توی ذهن خودمجسم می کنید مصیبت دیدگان سر پل زهاب هنوز در چادرهایی که فاقدکمترین امکان رفاهی است بسر میبرند ،در سرمای زمستان خود وبچه هایشان از شدت سرما میلرزند ودر هنگام بارش باران اب باران وارد چادر ها میشود و نیمه بدنشان درون آب فرو میرود . نمیتوانید بی تفاوت بمانید . ایا زندگی در آن شرایط اسمش زندگی است یا در آرزوی مرگ ماندن .اگر کمک های مستقیم مردم عادی نبود این انسان های بی پناه تا حالا از گرسنگی از دست رفته بودند.
ایا مصیبت این مردم درد مند به حد آوارگی مردم سر پل زهاب محدود میشود؟ نه امسال هم در فصل زمستان وبعد در آغاز فصل بهار وبارش باران های تند همین شرایط تکرار میشود با شدت وتلفات بیشتر.
وقتی برف زمستانی باریدن آغاز کرد باز هم ما لذت میبردیم از لطف طبیعت. مسئولین جمهوری داعشی هم اعتنایی نکردند که این برف سنگین زمستانی در کشوری که هیچ گونه امادگی ای برای بارش باران در بهار وجاری شدن سیل ندارد.چه مصیبتی به بار می اورد. این ها ار هر امکانی کاریکاتورش را دارند. اگر حقوق انسانها مطرح شود این ها هم حقوق بشردارند خوبش را هم دارند که به عطر دل نواز اسلام ناب محمدی!! اغشته است اسمش را گذاشته اند حقوق بشر اسلامی وحالا هم که فصل باران های فصلی است اینها ستاد بحران دارند تا مثلا از وقوع و گسترش سیل و زلزله جلوگیری کنند. اما ستاد بحرانشان هم بهانه ای است تا بساطی علم کنند وراهی برای دزدیدن هر چه بیشتر بیابند. این ستاد تا کنون چه غلطی کرده است؟ هنوز مصیبت استان گلستان تمام نشده. اکثرمردم عادی که اندوخته هایشان را در خانه نگهداشته و به کاسپین نسپرده اند تا تماما بالا بکشد در نوروز راهی سفر میشوند تا شاید اعصاب فرسوده شان کمی استراحت کند. اقای روحانی امنینی قاتل که نقش رئیس جمهور را بازی میکند تشریف برده بود ند جزیره کیش. وزرای محترم هم که برای دیدار آقا زاده ها در دیار کفر بسر میبرند. پس این مردم عادی بودند که میخواستند در شیراز چند روزی استراحت کنند در بد وورود با سیلی خروشان مواجه شدند کنترل خودروهایشان از دستشان خارج شد و خروش سیل روی اب حرکتشان میداد . صدای فریاد وناله فضا را پر کرده است ،بچه ها ،بزر گ ها، پیرو جوان از درون خود رو به بیرون پرتاب میشوند وجان میدهند صحنه دلخراشی که نمیتوان تحملش کرد (ماهم منتشرش نکردیم). این ها که ارقام درست را منتشر نمیکنند اما میزان خسارت های جانی ومالی خیلی بیش از ان حد ی است که دولت دزد وادمکش وبی کفایت داعشی اعلام میکند.
خودشان مرگ چند بچه را که احتمالا از داخل خود رو ها به بیرون پرتاب شده اند تائید فرمونده اند. در مورد سیل شیراز خود نکبتشان از چند روز پیش میدانستند که سیل مهیبی در راه است اما اعتنایی نکرده اند این ها که گروه، گروه جوان را میکشند و در گور های دسته جمعی قرار میدهند کشتار یک جمع در سیل که مسئله ای نیست میشود به راحتی به خواست خداوند متعال پیوندش زد به خصوص که نام دروازه شهر دروازه قران است چند تا امام جمعه ابله هم از لابلای صفحات قران آیاتی را بیرون میکشند که به جان باختگان نوید بهشت میدهند.
دلایل بسیاری برای مصائبی که جاری شدن سیل را سبب شد عنوان میشود که قطع درختان جنگل یکی از آن دلایل است،همینطور مسدود بودن راه تخلیه اب باران وسد سازی های بی رویه وصد ها دلیل دیگر که بررسی ان کار کارشناسان مستقل است نه کارشناسان حکومتی که نتیجه بررسی ها یشان تبرئه این جانیان است. اخرش هم میرسند به این نتیجه که اگر امریکا تحریم نمیکرد سیل هم جاری نمیشد !
.عوارض این سیل که اکثر استان های ایران را در بر گرفته فقط به همین میزان خسارت محدود نخواهد شد. وقوع سیلی با این شدت وقوع زلزله را هم امکان پذیر میکند. اب وبرق هم در معرض خطر قطع شدن قرار دارد،ً شیوع بیماری های عفونی هم بعد از این مصیبت امری امکان پذیر است. حالا تمرکزمان را بگذاریم به سیل شیراز و در وازه شهر، وقتی خودشان هم اعتراف میکند که از وقوع این سیل مطلع بود ه اند پس این بی توجهی را چگونه باید معنا کرد ؟ایا نباید مصوبین نه در بیدادگاه های جمهوری اسلامی بلکه در یک دادگاه عادلانه به محاکمه سپرده شوند؟ . همه چپاول های 40 ساله این جانیان بکنار اگر همان میزان دزدی خانم شیخ السلامی همسر نمیدانم چندم اقای خلجی (چطور میشود پذیرفت که اقا از این دزدی ها بی اطلاع بوده است ؟ ) برگردانده شود میتوان لااقل زیان های مادی این گونه مصیبت ها را جبران کرد اما چه کسی دزدی های کلان این خانم وبقیه دزدان را برگرداند؟ مقامات این حکومت که خود دستشان آ لوده است و شریک در دزدی ها هستند.
شرمتان باد کشور های حامی داعشیان اسلامی در راس آنها کشورهای عضواتحادیه اروپا ورادیو تلویزیون های فارسی زبان غربی ودلال ها وکارچاق های آشکار وپنهان پراکنده در همه جا ی دنیا که در بقای این جانیان نقش عمده ای داشته اید ودارید . سینماگران حکومتی که جایزه باران شده اید چرا صدایتان در نمی اید؟ منتظر ید شعار( اصول گر،اصلاح طلب دیگه تمومه ماجرا) از یاد ها برود بعد دوباره وارد میدان بشوید. ؟ اگر هوشیار نباشیم. اگر با بخشی وبخشی ها و همراهانشان همصدا نشویم . خطر در کمین است.
بصیر نصیی.26 مارس 2019

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com