06.06.15 23:58 Alter: 8 yrs

گزارشگران: انسانیت در اعماق

Kategorie: Nachricht

 

تصویری را که مشاهده می کنید مربوط است به پناهجویانی که چند روز قبل از میان امواج دریا نجات یافته اند. هم اکنون و بر اساس گزارشات  در اردوگاه و ناکجاآبادی گرفتار آمده اند که نیازمند بارش باران هستند. این مردان رنج راهی را بجان خریده اند که بازگشتی نداشته است. هر یک با هزاران امید و تعهد به خانواده و عزیزانشان که آنها نیز در انتظار به مقصد رسیدن اینان هستند.سرنوشت خود را به دریا سپردند تا در آنسوی سواحل چشم انتظار بارش باران و رفع تشنگی خود باشند و سرنوشتی نامعلوم. در زمانه ای زندگی می کنیم که تقسیم ثروت ناعادلانه و مناسبات سرمایه داری در جهان در سکوت و غیر مستقیم فجایع انسانی از این قبیل را مرتکب میشود و میلیونها انسان در سراسر جهان قربانی این نظم هستند. انفجار اجتماعی و شورش پابرهنگان اما یقین است.

در همین رابطه از سوی خبرگزاری ها گزارش شده است که در سواحل لیبی هزاران مهاجر از قایق های مربوطه نجات داده شده اند. خبرگزاری رویترز به نقل از گارد ساحلی ایتالیا، شمار مهاجران نجات یافته را بیش از دو هزار نفر گزارش کرده است.

حجم واقعی مهاجران سرگردان در دریاها را میتوان تحمین زد وقتی که به آمار ارائه شده نیروی دریائی ایتالیا نظری بیاندازیم:

سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار مهاجر پس از نجات از مدیترانه به بنادر ایتالیا انتقال یافتند.

اینها تمامی در انتظار هستند و امید دارند که از سوی دولتهای اروپائی و آمریکائی پذیرفته شوند. پذیرفته شوند تا در محیط قابل تحمل تر نیروی کار ارزان خود را بفروشند تا سرپناه و نانی برای خانواده و عزیزان خود مهیا کنند . و از اضطراب و نگرانی  نابودی و مرگ خو.د رهایی یابند. کار کردن و درآمد کافی داشتن اولین و مهمترین خواسته آنهاست د

مسکن و سرپناهی

نوشته زیر بدون ذکر منبع به گزارشگران ارسال شده است

برای بزرگنمائی روی عکس کلیک کنید

باران برای پناهجویان تشنه


باران های موسمی سبب می شود تا پناهجویان عطش خود را اندکی فروبنشانند. پناهجویان مسلمان روهینگیا و دیگر پناهجویان بنگلادشی که هفته گذشته در سواحل جنوبی میانمار از دریا نجات داده شده اند، همزمان با بارش باران موسمی در یک اردوگاه موقت پناهندگان در حومه شهر ماونگداو در استان شمالی راکینه، مشغول جمع آوری آب هستند.

سوئه زیا تون، عکاس رویترز که این عکس را گرفته، می گوید: «کسانی که در قایق بودند بیشتر از دو ماه روی آب مانده بودند و در آخر آب آشامیدنی و غذای کمی برایشان مانده بود. مردانی که در این عکس دیده می شوند در یک گروه چهارصد نفری بوده اند که پلیس میانمار آنها را با فشار در یک انبار جا داده بود. چند لحظه پیش از گرفتن این عکس در آسمان باز و باران موسمی شروع شده بود. مردان با یکدیگر مسابقه گذاشته بودند تا به زیر باران بروند و بطری ها و ظرف های خود را از آب پر کنند.»

سوئه زیا تون می افزاید: «من به مأموریتهای کاری سخت و طولانی مدت رفته ام و تا به حال برایم پیش آمده که چندین روز حمام نکردم. اما این افراد ماه هاست که به اندازه کافی آب برای آشامیدن نداشته اند. همه کثیف بودند و به نظر می رسید که در آب دریا هم بندرت خود را شسته بودند. درک می کردم که برای آنها شانس این که ناگهان بتوانند از آبی که جمع آوری کرده اند، بنوشند و با آن خود را بشویند، چه مفهومی می توانست داشته باشد.»
Gozareshgar
info@gozareshgar.com