۱۴۰۲-۰۸-۳۰

اخبار جنبش ژینا

۱۴۰۲/۸/۲۷


روز جمعه ۲۶ آبان #مسعود_زینال زاده، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران از زندان اوین آزاد شد.

خالد_پیرزاده، متهم سیاسی روز ۲۷ آبان از بیمارستان لقمان تهران به زندان اوین بازگردانده شد. وی اکنون در بند شش این زندان است.

اصغر_نیکوکار نوازنده و شهروند ساکن زرقان باگذشت بیش از ۲۶ماه از زمان دستگیری، بصورت بلاتکلیف در زندان عادل آباد شیراز بسر می‌برد.
او ۶۸ روز از زمان دستگیریش می‌گذرد و در بند ۱۴ زندان عادل آباد شیراز است و تاکنون آزادی موقت وی میسر نشده است.

سیامک_انصاری ساکن کرج، باگذشت بیش از ۸۰ روز از زمان دستگیری بصورت بلاتکلیف در‌ندامتگاه مرکزی کرج بسر می‌برد. همچنین وی از بیماری کلیوی و سنگ کلیه رنج می‌برد. علیرغم حال نامساعد جسمی، او از رسیدگی تخصصی پزشکی محروم مانده است.

ایمان_رشیدی، شهروند بهائی ساکن یزد، علیرغم گذشت ۴۳ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان این شهر بسر می‌برد.

خبات_دهدار فعال کارگری اهل سنندج توسط دادگاه انقلاب این شهرستان به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد.

دو_کولبر از جمله یک نوجوان در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی بانه زخمی شدند.

ماشالله_کرمی، پدر #محمدمهدی_کرمی، معترض اعدام شده، علیرغم گذشت ۸۷ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در ندامتگاه مرکزی کرج بسر می‌برد.

اخیرا، درپی انتشاری خبری مبنی بر صدور حکم اعدام برای زنی بە نام #میترا بە اتهام روابط خارج از ازدواج، کارزاری برای لغو اعدام در چنین پروندەهایی آغاز شدە است.


خشونت_خانگی؛ مردی درتهران توسط همسرش به قتل رسید.وی به‌دلیل اختلافات خانوادگی به قتل رسید.پرونده متهم با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داده شد.


قرار بازداشت #شیرکو_حجازی برای یک ماه دیگر تمدید شد.وی پیش‌تر توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در سنندج منتقل شده بود. او تاکنون از دسترسی به وکیل تعیینی و ملاقات با خانواده محروم بوده است.


درروزهای اخیر دو واحد صنفی کافه رستوران توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شرق و غرب و استان تهران، به علت “برگزاری مراسم هنجارشکنانه” پلمب شد.


منیژه_موذن، مترجم و روزنامه نگار با اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.


یرگزاری مراسم سالگرد #مهران_رحمانی بر مزار این جانباخته‌ی جاوید، او اواخر آبان ۱۴۰۱ در جریان خیزش اعتراضی زن، زندگی، آزادی، به شدت زخمی شده و در یکی از بیمارستان‌های ارومیه6 جان خود را از دست داد.


شامگاه جمعه ۲۶ آبان سه کولبر به‌نام‌های #سلیمان_امینی اهل بانه، #فرزاد_حسینی و  #حامد_محمدزاده اهل شهرستان سقز در پی تیراندازی نیروهای مستقر بشدت زخمی شدند.
این کولبران با سلاح ساچمه‌ای هدف تیراندازی قرار گرفته اند. جملگی کولبران به مراکز درمانی منتقل شده اند. هنوز از شدت جراحات وارده به این کولبران اطلاع دقیقی در دست نیست.


چند تن از بازداشت‌شدگان مرداد در گیلان در اعتراض به برخوردهای غیرقانونی ضابطین وزارت اطلاعات در پرونده، شکایت خود را در «دادسرا» و «کانون حقوق شهروندی» ثبت کردند.
این فعالین در تاریخ ۲۵ مرداد سال جاری بازداشت و طی مدت ۵۰ روز تمامی آنها با قید قرار وثیقه از زندان لاکان رشت آزا شدند.

 روز ۲۴ آبان #نوراحمد_براهویی ساکن زاهدان توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.


علی شریف‌ زاده اردکانی وکیل دادگستری اعلام کرد که موکلش، #رضا_محمدحسینی از  ۱۳ آبان به بند انفرادی زندان قزلحصار منتقل شده است.وی این عمل را “غیرقانونی” و “تخلف آشکار” عنوان کردوافزود که این زندانی سیاسی از حدود ۲ ماه پبش ممنوع‌ الملاقات و ممنوع‌ التماس شده است.

جانشین فرمانده انتظامی اسلامشهراز #پلمب_۱۲۱ واحد صنفی طی امسال به دلیل عدم رعایت #حجاب در این شهرستان خبر داد.به گفته وی،در این بازه زمانی ۱۴هزار پیامک تذکر حجاب برای سرنشینان خودرو ارسال و ۳۳ پرونده قضائی نیز برای آنها تشکیل شده است.

امیرحسین_کوهکن، وکیل دادگستری باگذشت ۷۹ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در ندامتگاه مرکزی کرج است. مسئولین مربوطه هنوز وی را به بند عمومی این زندان منتقل نکرده‌اند.

فواد_طائفی، شهروند بهائی باگذشت ۱۰ روز از زمان بازداشت، کماکان در بلاتکلیفی است.او از بیماری تیروئید رنج می‌برد و نیازمند مصرف دارو است. خانواده او جهت تحویل داروهای مورد نیاز این شهروند اقدام کردند که بازپرس پرونده با این امر مخالفت به عمل آورد. همچنین آقای طائفی از زمان دستگیری تاکنون هیچگونه تماس تلفنی با نزدیکان خود نداشته و این موضوع به نگرانیهای خانواده وی دامن زده است.

اتحاد بازنشستگان
@etehad_bazn


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر