۱۴۰۲-۰۸-۰۵

سیامک بهاری

سیامک بهاری: مردم قاتلین را می‌شناسند

قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر از دیدگاه مردمی که با کارنامه جنایی جمهوری اسلامی آشنا هستند، پدیده‌ای مکرر، نقشه‌مند و از پیش طراحی شده است. مردم به خوبی آمران و عاملان این سناریو‌های خونین را می‌شناسند. از مونتاژ آگاهانه پست‌های اینستاگرامی وحیده محمدی‌فر تا خبررسانی شتابزده تسنیم و اعتماد و فضا‌سازی عامدانه خبرگزاری فراز‌ دیلی و عذر بدتر از گناه سردبیر ‌آن، تماماً سناریو صحنه‌سازی‌های متعفن دستگاه‌های اطلاعاتی است. این سناریو‌پردازی بی اعتبار است و مانند همیشه فاقد حقیقتی است که عامدانه از چشم مردم پنهان نگه داشته می‌‌شود.

بدیهی است که کشف دلایل حقیقت این جنایت هولناک حق جامعه است. چرایی وقوع‌‌ آن و همه ابهاماتی که حول آن جنایت عامدانه ایجاد شده است، باید روشن شود.

 

جامعه‌ای که با قتل‌‌های زنجیره‌ای دهه هفتاد تاکنون ‌آشناست. هزینه سنگین جنایات دستگاه‌های مخوف امنیتی و قربانی کردن بیرحمانه فعالین سیاسی و اجتماعی را پرداخته است. در دل انقلابی که دارد خدای بیرحم و قسی‌القلب دهه ۶۰ و ۷۰ را به زیر می‌کشد، مرعوب این قساوت‌ها نخواهد شد.

 

این قتل فجیع در پس یک سلسله از تحولات اجتماعی و رویدادهای معین در دل انقلاب زن زندگی آزادی بوقوع پیوسته،‌ کل سناریو‌سازی تاکنونی از نحوه خبررسانی تا پنهان‌کاری و ابهام‌پراکنی و حتی تناقضات آشکارا مهندسی شده آن اهداف معینی را دنبال می‌کند.

جامعه با ابعاد و اهداف چند سویه و خطرناک این جنایت روبرو است. می‌داند که حذف فیزیکی و ایجاد رعب و وحشت پیام انتقام و هشدار حکومت به جامعه هنری است که همراه انقلاب شد.

 

از سوی دیگر دامن زدن به مهاجرستیزی و بیگانه‌تراشی، پدیده خطرناک دیگری است که بقصد ضربه زدن به انقلاب جاری دارد مدام مهندسی می‌شود. سردبیر «فراز دیلی» هم با همین قصد پس از اینکه خودش را به در و دیوار می‌زند که اطلاعات این قتل از پیش طراحی نشده کماکان نشانه گرفتن مهاجرین افغانستانی را بعنوان معضل بزرگ نمایی می‌کند.

 

جامعه دست جمهوری اسلامی را خوانده است. دارد توطئه‌‌های طراحی شده‌اش برای به انحراف کشاندن انقلاب را خنثی‌می‌کند.‌ بیانیه بیش از ۵۴۰ نفر از جامعه دانشگاهیان و فعالین اجتماعی در دفاع از حق شهروندی مهاجرین افغانستانی یک نمونه واضح  آن است. اکثریتی که خود زمانی بخشی از پیکره این حکومت بودند نیز ریزش کرده‌‌اند.

 

قتل داریوش مهرجویی و همسرش به پرونده سنگینی برای جمهوری اسلامی بدل خواهد شد و راه گریزی  برایش باقی نخواهد گذاشت. انقلاب قاتل زنجیره‌ای را به زانو زدن خواهد انداخت  تا همه جنایات مخوفش را بالا  بیاورد!

سیامک بهاری

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر