۱۴۰۲-۰۸-۱۱

سامان - هلند

برگردان : فلسطین آزاد! زمانی که مردم تحت اشغالند مقاومت بر حق است

 

نقل از: بلاگ یوناک                                    

 

ائتلاف ضد جنگ سازمان ملل متحد UNAC  محکم پشت مردم فلسطین که بیش از ۷۵ سال اشغال وحشیانه و غیر قانونی توسط اسراییل مقاومت می‌کنند ایستاده‌ است. ما مردم و سازمان‌های سراسر ایالات متحده را فرا می‌خوانیم که برای پشتیبانی از آزادی فلسطین  و برای درخواست پایان بخشیدن به همه کمک‌های نظامی ایالات متحده به اسراییل به خیابان بیایند.

در حالی که رسانه‌های جریان اصلی می‌خواهند به مردم بگویند که این جنگ با پرتاب موشک‌ها از سوی حماس در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ آغاز شد، ما می‌دانیم از زمانی که دولت اسراییل در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد، هنگامی که فلسطین تاریخی برای ایجاد دولت صهیونیستی، و نژادپرست کنونی تقسیم گردید، مردم فلسطین در حالت جنگ دایمی زیسته‌اند و صدها هزار نفر آوارگان فلسطینی از سرزمین‌هایشان به تبعید داخلی و خارجی رانده شدند. خشونت علیه فلسطینی‌ها توسط نیروهای اشغالگر اسراییلی (IOF) و شهرک‌نشینان در دولت جدید نتانیاهو افزایش یافته است. این خشونت دایمی و ستم علیه مردم و شکست روش‌های غیر خشونت آمیز برای پاسخگو کردن دولت اسراییل منجر به یک نتیجه منطقی می‌شود: مقاومت.

به مدت بیش از هفت دهه، مردم فلسطین نه تنها در معرض سرقت و اشغال سرزمین‌شان بودند، بلکه در معرض خشونت مداوم، بازداشت‌های خودسرانه و غیر انسانی  نیز قرار داشته‌اند. در کرانه باختری، ایست‌های بازرسی متعدد رفت و آمد و دسترسی آنها به منابع دارویی را محدود می‌سازند. فلسطینی‌ها از ابتدایی‌ترین نیازها مانند آب پاک محروم مانده‌اند، و مردم با افزایش خشونت توسط نیروهای اشغالگر فلسطینی و شهرک نشینان قاتل اسراییلی، که دایما به سرزمین‌های فلسطینی دست درازی می‌کنند روبرو می‌شوند.

 

 

هزاران مرد، زن، و کودک سال‌هاست که در زندان‌های اسراییلی بدون اتهام یا محاکمه حبس شده‌اند، فلسطینی‌ها با تبعض قانونی مواجه‌اند، و  طی دو سال متوالی، نیروهای اشغالگر اسراییلی و ناسیونالیست‌های راست‌گرای اسراییلی به فلسطینی‌هایی که در مسجد القصی در ماه رمضان مشغول عبادت بودند یورش بردند، که موجب مرگ صدها فلسطینی شد.  

                                             

مردم غزه، بویژه، در معرض برخی از بدترین شرایط زندگی و بمباران‌های بی‌رویه اسراییلی بوده‌اند. در ۲۳۰ کیلومتر مربع مساحت نوار غزه، بزرگ‌ترین زندان روباز جهان، دو میلیون نفر در تله زندگی می‌کنند و در برابر حملات اعلام نشده اسراییلی آسیب‌پذیرند. حقوق انسانی آنها برای آب، غذا، برق و رفت و آمد نقض می‌شوند. طبق گزارش Eoro-Med Monitor، کشیدن ماشه اولین راه حل است. در تعداد افراد فلسطینی‌ که طی سال ۲۰۲۲ کشته شدند «افزایشی چشمگیر» رخ داد و بیش از ۶۰ درصد کشته شدگان توسط نیروهای اشغالگر اسراییلی، غیر نظامیانی بودند که در هیچ‌گونه درگیری دخالت نداشتند.

 

   تمام این خشونت‌هایی که توسط دولت اسراییل اعمال می‌گردد، تنها با حمایت سیاسی، مالی و نظامی ایالات متحده امکان‌پذیر است. ایالات متحده هر سال 3 میلیارد دلار کمک نظامی به اسراییل ارسال می‌کند که برای تامین هزینه‌های اشغال و بمباران مستمر سرزمین‌های فلسطینی استفاده می‌شود. اسراییل با این پول تجهیزات و فناوری را نیز از سازندگان تسلیحات آمریکایی خریداری می‌کند. اسراییل بزرگترین دریافت کننده کمک های آمریکا در جهان است.

 

 ائتلاف ضد جنگ سازمان ملل متحد (یوناک) جنگ‌های ایالات متحده برای اشغال، طمع، و منابع را محکوم می‌کند. ما تشخیص می‌دهیم که طبق قوانین بین‌المللی، فلسطینی‌ها از حق قانونی مقاومت در برابر اشغالگری اسراییلی برخوردارند. خشونت کنونی بین فلسطینی‌ها و اسراییلی‌ها  نشان دهنده دهه‌ها مبارزه توسط مردم تحت ستم برای رهایی است. دومین نکته وحدت یوناک بیان می‌دارد که:

 

« ما از حق همه مردم ستمدیده، از جمله کشورهای مستعمره و سابقا مستعمره، برای تعیین راه رهایی خود پشتیبانی می‌کنیم... ما مجبور نیستیم  برای مخالفت با تجاوز ایالات متحده به آن کشور با رهبران کشور مورد هدف موافق باشیم. به عنوان فعالین سیاسی در قلب امپراتوری، ما مسئولیت داریم که با امپریالیسم آمریکا مخالفت کنیم. در مورد خاص فلسطین، ما از حق مردم فلسطین برای تعیین آینده خودشان پشتیبانی می‌کنیم و با هرگونه کمک ایالات متحده به دولت‌ آپارتاید مستعمراتی اسراییل مخالفت می‌ورزیم».

 مردم فلسطین خواستار و سزاوار آزادی از آپارتاید اسراییلی، استعمار شهرک‌نشینان، و تاکتیک‌های نسل کشی هستند. این که برای رسیدن به پیروزی در مبارزه جهت رهایی چگونه پیش بروند بر عهده خودشان است.

 

یوناک خواستار پایان بخشیدن به همه کمک‌های نظامی و اقتصادی ایالات متحده به اسراییل می‌باشد. ما همه اعضا را برای اعلام پشتیانی‌شان از یک فلسطین آزاد از طریق  اقدامات همبستگی فرا می‌خوانیم. لطفا  عکس‌ها و شرح فعالیت‌ها در شهر خود را برای ما ارسال کنید، تا ما بتوانیم آنها را پخش کنیم.

 

فلسطین آزاد!

ماخذ:                            

      https://unac.notowar.net/

سامان                  

۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ - هلند

سامان - هلند

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر