۱۴۰۲-۰۸-۱۸

سیامک بهاری

سبک زندگی مردم، آزادی و برابری است!

راه‌اندازی سامانه‌ای موسوم به «رصد، پایش و سنجش مستمر شاخص‌های فرهنگ عمومی، سبک زندگی مردم، مرجعیت رسانه‌ای و وضعیت ارتباطات کشور» در مجلس اسلامی تصویب شد.

با تصویب این ماده، همهٔ پلتفرم‌های داخلی موظف‌اند جزئی‌ترین نکات شخصیِ زندگی کاربران خود را،‌ از خرید و فروش روزانه، تا رفت‌وآمدها، تماس‌ها و . . .را  به‌صورت سازماندهی شده، به این سامانه گزارش کنند. یعنی همه شئون زندگی مردم قرار است تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار گیرد.

جمهوری اسلامی وحشت زده از روند فراگیر انقلاب زن زندگی آزادی، فرو ریختن هیمنه و اقتدارش، پس زدن آشکار سننن و سبک اسلامی تحمیلی‌اش، با خیزش انقلابی مردمی روبرو شد که ‌آشکار از خانه تا خیابان، تا کارخانه و مدرسه و دانشگاه، کل ارزش‌های ارتجاعی و واپس‌مانده، تبعیض‌آمیز، زن ستیزانه، ضد کودک، ضد ارزش‌های انسانی را با جسارتی عظیم به چالش می‌کشند. جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند. خامنه‌ای و سبک زندگی اسلامی تحمیلی او را مسبب سیه روزی جامعه می‌دانند. سکه یک پولش کرده‌‌اند و بساط همه دستگاه‌های تبلیغی و نظارتی و امنیتی و سرکوب ‌آن را دارند بر هم می‌زنند.

مشخص شد که این جامعه نه تنها ضد زن نیست که انقلابی زنانه را دارد رقم می‌زند. ارزش‌های والای بشری، آزادی و برابری، رفع تبعیض و خاتمه دادن به فقر و فلاکت، برپایی جامعه‌ای برابر، مدرن، شاد و مرفه، پرچم مطالبات آن است.

این جامعه ملتهب و بپاخاسته، طی بیش از چهار دهه، حکومت را بارها به اعتراف به عجز، ناتوانی و درماندگی در تحمیل حجاب اجباری، کشانده است. شکست مفتضحانه در طرح عفاف و حجاب، طرح فرزند‌‌آوری، گشت ارشاد، پادگانی کردن فضای آموزشی کشور، شکست در طرح صیانت از کاربران فضای مجازی و تحمیل فیلترینگ. بگیروببند و کشتار و تهدید و ارعاب، را یکی پس از دیگری به ضد خود بدل کرده است. هر چه کنترل و نظارت پلیسی بر جامعه تشدید شد، فاصله مردم از حکومت اسلامی بیشتر خودنمایی کرد. حکومت بیشتر منزوی شد و جامعه معترض را در مقابل خود به صف کرد.

این جامعه با این خصوصیات منحصر به فرد، با هیچ سامانه و ترفندی قابل منکوب کردن نیست. جمهوری اسلامی بخوبی می‌داند با این ارعاب و تهدید و دخالت سیستماتیک در جزییات زندگی خصوصی مردم، بر شکست‌هایش اضافه خواهد کرد. این ریسمان پوسیده کنترل و نظارت به زودی با انقلاب مردم ایران برای همیشه بریده خواهد شد. این تلاشی مذبوحانه حکومتی است که به انتهای خط رسیده است.

سیامک بهاری

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر