۱۴۰۲-۱۰-۱۵

سیامک بهاری

نسل کشی بهائیان جنایت است!

 

فرض کنید در یک محکمه بین‌المللی نشسته‌اید و قاضی دادگاه جرائم مندرج در پرونده متهم را چنین قرائت می‌کند:

سرکوب سیستماتیک دولتی، یورش به خانه‌ها، تفتیش وحشیانه، بازداشت خشن‌ صدها نفر از جمله کودکان زیر سن و سالمندان. پرونده سازی و پاپوش دوزی و انتساب جاسوسی برای کشور متخاصم. اعدام ۲۰۰ نفر از جمله کودک هفده ساله مونا محمود‌نژاد به جرم اعتقادات مذهبی، محاکمه‌های غیرعلنی و چند دقیقه‌ای، عدم دسترسی متهمین به وکیل و امکان دفاع‌، صدور احکام سنگین زندان، خلع‌ید و مصادره دارایی، زمین و املاک، تبدیل زمین‌های کشاورزی‌ به منطقه نظامی، مصادره ماشین‌آلات و واحدهای تولیدی، قطع برق شهری و سهمیه گازوئيل در مراكز تولیدی، ‌پلمب محل کسب و کار،‌ محرومیت از حق اشتغال، مسدود کردن حساب‌های بانکی‌، محرومیت از حق تحصیل، ممنوعیت از ورود به دانشگاه، ممانعت از ثبت ازدواج در دفاتر رسمی،‌ سلب حق برگزاری مراسم تدفین و انتخاب محل دفن درگذشتگان، تخریب قبرستان، نقض آشکار حقوق شهروندی و نفرت پراکنی بی وقفه و علنی در مجامع، مطبوعات و رادیو تلویزیون رسمی کشور، ایجاد عامدانه وحشت و هراس و سردرگمی مدوام، محروم کردن و به فقر کشاندن نقشه‌مند، تداوم سرکوب، سلب آرامش و امنیت از زندگی، قانونی کردن تحقیر و آزار و اذیت و . . . علیرغم اینکه این جرائم سازمان یافته، ده‌ها بار توسط نهادهای معتبر بین‌المللی، نهاد حقوق بشر سازمان ملل، سازمان عفو بین‌الملل محکوم شده و علیه آن قطعنامه صادر شده است، اما همچنان همه این جرایم طی بیش از چهل سال توسط حکومت تداوم داشته و همچنان دارد.

 

بی ‌‌آنکه قربانیان را بشناسید در باره متهم، آمران و عاملان این پرونده جنایی خواهید گفت: این یک نسل ‌کشی نفرت‌انگیز و عامدانه توسط یک حکومت فاشیستی است!

این رفتار خشن و ضد بشری و بیرحمانه حکومت اسلامی ایران با پیروان دین بهایی است. بهائیت جرمی نابخشودنی و عقوبتی بی‌پایان برای پیروان ‌آن است. سرکوب بهائیان به امر ذاتی حکومت پلید اسلامی بدل شده است.

 

به این رفتار ضد بشری باید خاتمه داد. مذهب امر شخصی افراد است. به اقلیت و اکثریت تقسیم کردن و محروم کردن اقلیت از زندگی، شیوه حکومت اسلامی است. حق شهروندی همگانی و متساوی در جامعه مترقی و مدرن نه براساس باور یا عدم باور مذهبی که بر اساس حق همهٔ انسانها از یک زندگی برابر . متعالی ممکن می‌شود.

سرنگون کردن جمهوری اسلامی راه پایان دادن به نفرت‌پراکنی و بازگرداندن حرمت و حق شهروندی همگان است. نابود باد حکومت اسلامی!

سیامک بهاری

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر