۱۴۰۳-۰۱-۳۰

بابك رحمتى

زدن سر مار و تغيير خاورميانه!

 

جمهورى اسلامى  پس از چهل و پنج سال ، شنبه شب گذشته  با بيش از ١٧٠ پهپاد و ١٢٩ موشك بالستيك  و بيش از سى موشك كروز به اسرائیل حمله كرد. بيش از ٥٠ پهباد در ايران از كار افتادند و بيش از ٩٩ درسد آنها توسط پدافند هاى بريتانيا و فرانسه و آمريكا و  اردون منفجرشدند و تعداد محدودى به آسمان اسرائیل  ورود كردن  كه باعث زخمى شدن دختر هفت ساله اسرائیلی-عرب به نام آمنه الحاسونی شد که برای زندگی خود می‌جنگيد ولى خامنه‌ای بزدل او را هدف قرار داد! 

سخنگوی ارتش اسرائیل شامگاه یکشنبه گفت ایران با شلیک حدود ۳۵۰ پرتابه، شامل انواع موشک و پهپاد، بیش از ۶۰ تُن مواد منفجره را به سوی اسرائیل فرستاده بود که اگر رهگیری و منهدم نشده بود، می‌توانست خسارت زیادی وارد کند. دانیل هگاری گفت ایران می‌خواست زیرساخت‌های راهبردی را هدف قرار دهد اما در نقشه خود شکست خورد و تنها شمار بسیار کمی موشک به آسمان اسرائیل رخنه کرد که خسارات «بسیار جزئی» داشت. ارتش اسرائیل پیشتر تأکید کرده بود که اکثریت قریب به اتفاق موشک‌های زمین به زمین و کروز که ایران در حمله شنبه شب به سوی اسرائیل گسیل کرد، در خارج از حریم هوایی اسرائیل توسط جنگنده‌های اسرائیلی یا پدافند این کشور و همچنین با یاری شرکای راهبردی شامل آمریکا و بریتانیا رهگیری شد. گزارش شبكه الحدث از حمله ج اسلامى  حامى از اين بود كه موشك هاى پرتاب شده به سمت اسرائیل كلاهك جنگى نداشتند ! 

این نخستین بار است که ائتلافی از کشورهای منطقه و جهان برای خنثی کردن تهدیدات ایران در خاورمیانه فعالیت کرد. جمهورى فاشيستى مذهبى ، دست به اقدام حمله عليه اسرائیل زد. دهها ميليون دلار هزينه كرد تا جنگ طلبى خود عليه اسرائیل را نشأن دهد و بعد هم بزدلانه اعلام كند ما ديگر اقدامى نمى كنيم!

عمامه داران اسلامى ميدانند كه در يك جنگ متعارف نمى توانند كارى از پيش ببرند، لذا تكيه خود را بر يك جنگ نامتعارف زدند و اين جنگ نا متعارف را در زمانى انجام داد كه ميداند پايگاه مردمى خود را از دست داده است.رژيمى كه فقط به جنگ و آتش افروزى فكر ميكند . آنها با فرستادن پهبادهاى أنبوها به روسيه به جنگ با اوكرايين دامن زدند و فكر ميكردند، در جنگ با اسرائیل هم ميتوانند كارى از پيش ببرند. در واقع رژيم  با اين اقدام ، شكست سياسيى خود را  در بعد نظامى اش هم تكميل كرد و جنگ طلبى اش را به دنيا نشان داد. اين حمله نشان داد كه آن هارت و پورتهاى گذشته يك پوشالى بيش نبود. 

در واقع ، حمله سپاه  پاسداران ،به اسرائیل، باعث متحد شدن كشورهاى منطقه برعليه جمهورى اسلام شد.  اروپا و آمريكا كه تا ديروز به اسرائیل  انتقاد ميكردند ، امروز متحدتر از گذشته از اسرائیل حمايت ميكنند .  اين حمله  شك و ترديدها را از بين برد و مشخص كرد كه تروريست دولتى در منطقه جز بهم ريختن و به آتش كشيدن خاورميانه كارى از پيش نمى برد. حال بايد ديد باز كشورهاى منطقه و قدرتهاى جهانى خط مماشات با اين رژيم  را در پيش خواهند گرفت؟ آيا اسرائیل به فكر حمله ديگرى خواهد بود آيا اين بار پاسخ كوبنده ترى به رژيم عمامه داران در حد حماس خواهد داد؟ بايد گفت فقط انتخابات آمريكا است كه ميتواند اين حمله اسرائیل را متوقف كند و از جنگ احتمالى منطقه جلوگيرى كند. پرسش بعدى اين است كه ، آيا روسيه هم وارد اين جنگ خواهدشد؟بنظر نگارنده روسيه هرگز وارد اين جنگ نخواهد شد. براى همين است كه همراه چين  يك صدا ميگويند:اسرائيل بهتر است،  جواب حمله هاى جمهورى اسلامى  را ندهند. خامنه اى هميشه فكر كرده كه روسيه يك شريك استراتژيك است در حاليكه روسيه فقط از اين رژيم درمانده سوء استفاده هاى مقطعى ميكند. در طول تاريخ هم هميشه روسيه از ايران بعنوان اهرم سود برنده استفاده كرده است . از طرفى ،فراموش نكنيم روسيه خود در جنگ اوكرايين گير كرده و بهمين دليل از جنگ اسرائیل و ج اسلامى حمايت نمى كند.

تغيير رويكرد ها و روشها نسبت به جمهوراسلامى:

نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل ، از پاسخ قاطع، محکم و سریع اسرائیل به جمهوری اسلامی دفاع کرد و گفت:« اشتباه استراتژیک اسرائیل در ۳۰ سال گذشته این بود که ما همیشه با بازوهای اختاپوس می‌جنگیدیم، اما به‌ندرت به سر ایرانی( جمهورى اسلامى ) آن ضربه‌ای زده‌ایم.» 

نگارنده ، بيش از چهاردهه است كه اين را تكرار ميكنم ، كه مماشات را كنار بگذاريد و  سر مار بزنيد، تا سر مار را نزنيم ، وضعيت ايران و خاورميانه تغيير نخواهد كرد. امروز خوشبختانه اروپايى ها و غربيها  فهميده اند و يا حداقل خودشان را به خواب نمى زنند! آنها  كه اكنون  ميدانند، برخورد با نيابتى هاى رژيم فاشيستى مذهبى  فايده ندارد و بايد سر اختاپوس زده شود. امروز آن نگاه گذشته عوض شده است و براى مقابله بانيروهاى 

نيابتى بايد كارى كرد كه  ضربه را مستقيمن به خود جمهورى اسلامى  زد.  پس از حمله پهبادى وموشكى   امروز  ديگر اين نگاه عوض شده  و قدرتهاى منطقه اى و يا غربى بدنبال زدن تنها نيابتى ها نيستند بلكه ميروند كه اربابانشان را نيز شايد نشانه روند. چرا ميگويم شايد چون همين اسرائيل هم  هر جا منافعش إيجاب كند با همين رژيم مماشات ميكند. زنانرجنگ با عراق را فراموش نمى كنيم كه چقدر اسلحه به عمامه داران فروختند. براى همين است كه اسرائيل  حمله ى اخير  جمهورى تروريست پرور را بى جواب گذاشته و به بايدن گفته اند حمله بعدى را لغو ميكنيم! آيا جوابى به خامنه اى خواهند داد! و يا اينكه همان برخوردهاى گذشته را تكرار ميكنند؟!براى همين بود كه  پس از حمله به اسرائیل ، سرباران رژيم  پايان عمليات را اعلام كردند و حالا هم لغو  برنامه هاى اسرائیل را ميشنويم! و اين بازى ها ادامه پيدا خواهد كرد. درست مانند حمله به پايگاه عين الأاسد در عراق!در صورت ادامه اين بازى ها و مماشات با رژيم ولايت فقيه شاهد بازى هاى بعدى خواهيم بود.

دوم اينكه ؛  البته با حمله پهبادى و موشكى به اسرائیل ،تصويرى كه از فلسطينى ها بوجود آمده كاملن تغيير خواهد كرد امروز ديگر همه ميدانند كه حماس و حزب الله و… و رهبرانشان نيستند كه عمل ميكنند بلكه اين رهبرى ولايت فقيه است كه همه عمليات ها و خرابكاريها را برنامه ريزى ميكند تا منطقه  همچنان در آشوب باشد. همانطور كه در بالا آمد، امروز رهبران غرب بيدارتر شده اند و شايد از خواب خرگوشى بيدار شده اند و فهميده اند غزه  هم زير سر خامنه اى بوده است و آن خبرها كه ميگفتند در تهران نشست تشكيل داده  و آموزش ها نظامى و… ديده اند اند ميتواند درست باشد. در اين ميان ، خلاصه  آلمان هم  قبول كرده است كه بايد بر اساس سياستها ى جديد برنامه ريزى كرد بايد نگاهمان به ايران تغيير كند چون فهميده اند كه برنامه هاى هسته اى رژيم طورى جلو رفته است كه در دو قدمى بمب اتمى قرار دارند ، واگر چنين رژيمى به بمب اتمى دست يابد  بمبهاي خطرناك هم بدست  حماس و حزب الله و ديگر نيابتى هاى رژيم هم خواهد افتاد و اين يعنى فاجعه! اميد است دوران نويى كه از آن نام برده ميشود  آغاز شده است. براى رسيدن به دور كامل دوران  ، نخست بايد نام سپاه پاسداران در ليست تروريستى  اروپا و آمريكا قرار گيرد. اين به همت تمامى نيروهاى اپوزيسيون بستگى دارد تا بتوان از اين فرصت  استفاده كرده و  با عمل خود  كار رايكسره كنند. 

براى يكسره كردن و زدنِ سرِمار حمايت از مردم ايران از ضرورى ترين كارهاست كه بايد صورت گيرد. اينجا بايد ياد آورى كرد كه براى زدن سرِ مار لازم به موشكهاى نقطه زن هم نيست قدرت مردم را نبايد ناديده گرفت. خوشبختانه مردمان ايران آمادگى لازم ، براى سرنگونى رژيم را  دارند و اين روزها كه رژيم  دوباره حمله به اسرائیل  يعنى جنگ را بهانه اى براى سركوب  بانوان قرار داده است ،نشان داده و خواهند داد كه  ديگر اين رژيم ولايت فقيه را نمى خواهند. مردم ميگويند شما غربى ها ، دست از حمايت و مماشات با رژيم را برداريد ،بقيه كار با ما! 

دنيا بداند ، با سرنگونى رژيم فاشيستى مذهبى خاورميانه بكلى تغيير خواهد كرد. آيا قدرتهاى جهانى هم اين تغيير را ميخواهند، يا بدنبال تغيير از نوع ديگرى هستند؟  آيا براى اين تغيير در ايران و لاجرم تغيير خاورميانه ، از مردم ايران حمايت خواهند كرد؟در اين مورد بازهم خواهم نوشت.

بابك رحمتى

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر