۱۴۰۳-۰۳-۲۲

عاطفه اقبال

نقطه، سر خط : سرنگونی

 

دستگیری های فعالان سیاسی در آستانه انتخابات فرمایشی افزایش یافته. انتخاباتی که خامنه ای خوب می داند، مردم آنرا به سخره گرفته اند و فعلا در خوشحالی سقوط هلیکوپتر رئیسی و همراهان و در انتظار سقوط های بیشتر بسر می برند. چند روز پیش حسین شنبه زاده را بخاطر اینکه بعنوان کامنت فقط یک نقطه زیر پستی از خامنه ای گذاشت. دستگیر کردند. اشکال " نقطه " این است که دو برابر پست رهبر لایک گرفته! البته که کینه این جماعت به شنبه زاده ها فقط یک "نقطه" نیست. بلکه کینه توزی از آن حمایتی است که مردم نسبت به زندانی سیاسی طنزنویسشان ابراز کرده اند. آخر چرا باید مردم از یک نقطه شنبه زاده بیشتر از پست آخوند خامنه ای حمایت کنند! با اینکه آنها همه ی اراذل و اوباش را برای لایک زدن به رهبر بسیج کرده اند! ماجرای حسین شنبه زاده و این حکومت اما به همین جا ختم نمی شود. وقتی او را به مدت یکسال در اوین بخاطر چند نوشته حبس کردند، بعد از آزادی، شجاعانه از قطع دست توسط گیوتین در زندان اوین نوشت: " هر جا میتونم داد میزنم آهای مردم، تو زندان اوین دست قطع میکنن! گیوتین میارن، چشای طرف رو میبندن، صدای ترقِ خرد شدن و قطع شدنِ انگشتاش و تق تقِ افتادنشون رو زمین با صدای عربده‌ش در هم میپیچه تو تک‌تک بازداشتگاه‌ها شلاق میزنن! با نوار سرب پرده... سه، چهار دست در حدود یک سالی که من در اوین بودم در بهداری زندان قطع کردند. بهداری را از زندانیان بیمار خالی می‌کردند، گیوتین می‌آوردند … جلاد انگشتان مرد فلک زده را قطع می‌کرد و بلافاصله پانسمان شروع می‌شد."

او حتی شهادت داد که گاهی بدون بیهوشی دست زندانی را قطع میکردند. یکی از دلایل اصلی دستگیری او همین شهادت است. خامنه ای از اینگونه افراد هراس دارد. افرادی که از او و سیستم شکنجه و سرکوبش نمی ترسند. حسین، خودش خوب نوشته بود: "چرا بترسم؟ من دستم را در جیبم می‌گذارم و راحت از اینطرف شهر به آنطرف می‌روم، کسی می‌ترسد که حتی بین نزدیکترین آدم‌هایش با ۱۰ تا بادیگارد می‌رود."

 

آری! امروز به خیال خودشان خواسته اند صدای حسین را خاموش کنند. نقطه گذاشتن او زیر پست خامنه ای را با حماقتی توصیف نشدنی به موساد چسبانده اند. غافل از اینکه ما "نقطه" پایان جمهوری اسلامی را سالهاست که گذاشته ایم.

 

با دستگیری توماج ها. حسین شنبه زاده ها، درد بی درمان شما علاج نخواهد شد. حکومتی که از یک - . -  میترسد، به ته خط رسیده است.

 

نقطه، سر خط. نقطه، سرنگونی.

 

عاطفه اقبال – 7 ژوئن 2024

 

#حسین_شنبه_زاده #توماج_صالحی

عاطفه اقبال

یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر